Praktyki

Nie jesteśmy grupą liczną. W naszych wspólnych medytacjach uczestniczy zwykle około 5-6 osób. Przed wspólną medytacją każda zainteresowana osoba, która pojawia się po raz pierwszy i nie zna naszych praktyk, może otrzymać niezbędne instrukcje i wyjaśnienia. Nie są wymagane żadne specjalne ubrania (byle były wygodne do siedzenia na poduszce), natomiast bezwzględnie wymagamy trzeźwości i zachowania elementarnej higieny osobistej. Udział w medytacjach jest bezpłatny. Zgodnie ze wskazaniami naszych nauczycieli spotykamy się dwa razy w tygodniu, na następujących praktykach:

 

W KAŻDY PONIEDZIAŁEK O GODZINIE 19:00 – MEDYTACJA GURU JOGI XVI KARMAPY
(znana niekiedy pod nazwą „medytacja trzech świateł”)

 

W KAŻDY PIĄTEK O GODZINIE 19:00 – PRAKTYKA CZENREZIKA
(Czenrezik jest wielkim bodhisattwą współczucia)

 

Każda z tych praktyk trwa nie dłużej niż godzinę – z wyjątkiem sytuacji, kiedy udzielane są wcześniej niezbędne wyjaśnienia dla nowych osób (a to czasem trwa). Prosimy się nie spóźniać (tzn. nie przychodzić po godzinie 19) i nie dzwonić  do ośrodka w czasie medytacji. Spóźnialskich zapraszamy następnym razem trochę wcześniej…

Zapraszamy sympatyków i wszystkich okazjonalnie odwiedzających nasz ośrodek na Losar – tybetański Nowy Rok. Obchodzimy go tym razem 05 lutego 2019 roku – wspólną praktyką Deszcz Błogosławieństw Guru Rinpocze (z tsokiem).

 Komentarze są zamknięte.