OŚRODEK WROCŁAWSKI

Nasz adres: Wrocław, ul. Liskego 9/1 (niedaleko akademików „Kredka” i „Ołówek” oraz Mostu Szczytnickiego)

Ośrodek znajduje się w suterenie, wchodzi się bocznym wejściem – po lewej stronie głównych drzwi do budynku, 2 schodki w dół.

Naszym głównym celem jest umożliwienie dostępu do nauk buddyjskich oraz stworzenie możliwości ich zgłębiania i praktykowania dla wszystkich zainteresowanych osób. Spotykamy się tutaj w niewielkim gronie aby wspólnie pomedytować, kiedy tylko jest to możliwe zapraszamy kwalifikowanych nauczycieli aby wysłuchać nauk Dharmy i razem z nimi je praktykować. Wszelkie inne informacje oraz pytania – tel. 724 150 408 (Renata) lub 600 807 909 (Maciek)

W ośrodku jest czytelnia i biblioteka z literaturą buddyjską w języku polskim i angielskim, dostępne są także płyty audio i video z wykładami Dharmy i nie tylko.
Biblioteka i czytelnia jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych w godzinach spotkań w piątki i w poniedziałki, w inne dni po uprzednim umówieniu się telefonicznym z osobą opiekującą się biblioteką, tel. 724 150 408 (Renata)

Ośrodek we Wrocławiu, podobnie jak inne w Polsce, utrzymuje się wyłącznie z dobrowolnych składek i darowizn ludzi praktykujących oraz sympatyków. Nie prowadzimy żadnej działalności dochodowej, toteż tak jak wiele innych osób i instytucji non-profit dotkliwie odczuwamy problemy finansowe. Na bieżące utrzymanie ośrodka składają się: opłaty czynszowe w tym opłaty za ogrzewanie oraz wodę i ścieki, opłaty za energię elektryczną, oraz w miarę potrzeb i możliwości niezbędne prace remontowe. Ze wspólnych środków kupiliśmy poduszki i kadzidełka medytacyjne, wyremontowaliśmy kuchnię, wynajęliśmy firmę, która przeprowadziła osuszanie ścian (co było konieczne, ze względu na przesiąkanie od fundamentów ścian sutereny, w jakiej znajduje się nasz lokal), wymieniliśmy podłogę w lakhangu (sali medytacyjnej) oraz odmalowaliśmy ściany. Został też wyremontowany korytarzyk wejściowy do ośrodka. W przyszłości czeka nas jeszcze remont łazienki, a później także wymiana bardzo starych i zamulonych kaloryferów. Jednak brakuje nam na to wszystko funduszy, gdyż większość środków pochłaniają bieżące opłaty. Jeżeli ktoś byłby skłonny nam w tym pomóc finansowo, podajemy poniżej numer konta:

Związek Buddyjski Bencien Karma Kamtsang

Grabnik 4, 96-313 Jaktorów

ING-BSK Bank Śląski, O. Pruszków

08 1050 1924 1000 0022 5291 2379

koniecznie z dopiskiem:

„DAROWIZNA DLA OŚRODKA WE WROCŁAWIU”

 Komentarze są zamknięte.